Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

İş Kurma Kredisi Yardımı

İş Kurma kredisi yardımından faydalanmak üzere; müracaat etmeniz esnasında tarafınızdan istenilen koşul, belge ve evraklara ilişkin bilgiler;

  1. Vakfımızda yardım dosyanızın bulunuyor olması, bulunmuyor ise öncelikli olarak yardım dosyası oluşturarak iş kurma kredi yardımı talebinde bulunmanız gerekmektedir.
  2. Yapmak istediğiniz işe ait yeterlilik, ustalık belgesi gerekmektedir. Yapmak istediğiniz iş ile ilgili daha önceden deneyiminizin olması, baş vurunuzun kabul edilmesi açısından önemlidir.
  3. Yapmak istediğiniz iş ile ilgili kullanacağınız malzeme ve demirbaşlara ait liste hazırlanması ve üç ayrı yerden fiyat teklifi getirilmesi gerekmektedir.
  4. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından bir kişiye verilen kredi 15.000 TL'dir. Tarafınızca getirilen fiyat tekliflerinin bu tutarı geçmemesi gerekmektedir.
  5. Tarafınızdan istenilen bu koşul, belge ve evrakların tamamlanması sonucunda talebiniz Vakıf Mütevelli Heyetine sunulacaktır. Heyet tarafından talebinizin uygun görülmesiyle birlikte iş kurma kredi yardım projeniz hazırlanarak Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü' ne gönderilecektir. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından projeniz belirli bir süre incelemeye tabii tutularak uygunluğu oradan da kabul görüldüğü takdirde iş yeri açacağınız dükkanı tutuyorsunuz ve Vakıf tarafından talebinize ilişkin 15.000 TL'lik malzeme temin ediliyor.
  6. 2 adet çalışan devlet memuru kefil aranmaktadır.

Not: Tarafınıza sağlanan iş kurma yardım kredisi, 1 (Bir) yıl seri ödemesiz, 4 (Dört) yıl içerisinde eşit taksitler halinde geri ödemeli, faizsiz tarafınızca Vakfımıza ödenecektir.

 

 

Copyright 2011 SİNCAN KAYMAKAMLIĞI Tel: 0 312 270 27 80 Mail:info@sincan.gov.tr. Admin.İ.K.